Nejlepší kamarád člověka? papoušek

Co se může naučit

Je toho spousta, nebo prakticky všchno co si zamanete.

Co se naučil můj:

  • První slovíčko bylo "pepiku" asi po 6 měsících doma.
  • Potom postupně přicházely slovíčka jako "ajoj, miláčku, jak se máš, pojď sem, pusinku, mňam mňam mňam, pojď moja moja, áhoj"
  • Větu: Budeme papat piškotek
  • zvuk pípající mikrovlnky, padající víčko na zem, zvuk mlaskající pusy, melodie písničky

PRO POBAVENÍ:

Naučil se uklízet fixy tak, aby nevyschly...

naušil se strouhat pastelky...

naučil se dělat popcorn a rozdělit se s ostatními...

naučil se dělat třísky na zátop...

taky se naučil skákat gumu...

a číst TV program...

samozřejmě se naučil i neotravovat když se panička učí...

taky se naučil nebýt sobecký  :-)))

naučil se taky balit dárky

A duplikovat pastelky...

a po tom všem se naučil ulehnout pod peřinu a čerpat energii na další den    :-)

 

Začnu s tím nejjednodušším a to je mluvení. 

Jak naučit papouška mluvit?

  • Je to jednoduché. Pořád dokola mu opakujte jedno slovo třeba "ahoj" . První slovo trvá vždy nejdýl takže to může zabrat i několik měsíců.
  • Efektivnější je přiřazovat různá slova k určitým úkonům, které s papouškem děláte. Dám příklad: Když mu nesete nové krmení nebo nějaký pamlsek tak mu VŽDY říkat slovo "děkuji" "papat" nebo jiné které si myslíte že bude nejvhodnější. Papoušek si to potom spojí a bude vám za jídlo děkovat. Příklad 2: Když vcházíte do místnosti říkejte "ahoj" nebo "dobrý den" když odcházíte zase "měj se" "nashledanou" "papa" atd.. Večer když se chystáte spát a zhasínáte místnost kde je papoušek řekněte mu dobrou noc. Výsledky jsou po té dřině krásná odměna. Je to přece krásné když jdete spát a on vám řekne dobrou noc... :)

Jak na různé kousky

  • Nejdůležitější je mít papouška 100% ochočeného. Tzn že se před vámi neskrývá, nebojí se když se k němu blížíte, ale naopak je rád že vás vidí a chce být s vámi.
  • Moje zkušenost: Vždycky když jsem papouškovi nesla něco dobrého lehce jsem ho poklepala takovým "ukazovátkem" nebo prstem po nožičce. Když ji zvedl dostal pamlsek. Znamenalo to něco jako prosím. Trvalo to asi týden než si to pořádně spojil a začal to používat. Když teď vidí že mám něco dobrého a třeba i pro sebe tak přijde, zvedne nohu a já vím že by si něco dal. Tak se to dělá prakticky se vším.
  • Když chcete např. aby házel mince do misky necháte ho ať si vezme minci do zobáku. připravenou misku mu doslova podstrčíte a když minci pustí do misky dáte mu pamlsek. Postupně až si to začne uvědomovat misku oddalujte a výsledek je zaručený.

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode